Sestava:Koudelka-Bína,Vokáček,Nesvadba,Petřík-Horák O(87.Trč).,Vlach,Peškar,Horáček-Fedorko(84.Tokan),Ježek(90.Kvapil)
Branky:15.vlastní,55.Ježek
Rozhodčí:Dvořák-Havel,Kořínek
ŽK:2:0
Diváků:90

Nedělní zápas se odehrál na umělé trávě v Pavlovicích,která ale bohužel rozměry spíše připomíná hřiště na malou kopanou.Hosté od začátku drželi míč častěji na svých kopačkách.Již ve 3.min vysunul Peškar O.Horáka,který se ocitl sám před brankářem,ale ten jeho pokus o kličku vystihl.V 15.min si na pas Nesvadby naběhl přepeřský Horáček,který z jedné přistrčil Petříkovi a jeho střílený centr si domácí Horáček srazil do vlastní sítě 0:1.Domácí se před Koudelku dostávali jen po autových vhazování,kdy na tomto „minihřišti“ aut z půlky letí do malého vápna.Ve 23.min po jednom z dlouhých autů míč propadl až k domácímu Šikýřovi,ale ten nestačil přesně zakončit.Ve 30.min Bína poslal přesný křížný pas do levého křídla na nabíhajícího Petříka,který bez otálení prudce odcentroval,ale Ježkovo zakončení domácí brankář reflexivně zneškodnil.Ve 36.min přepeřský Ježek unikl po pravém křídle,odcentroval,k odraženému míči se na velkém vápně dostal Vlach,ale jeho technickou střelu brankář Paidar se štěstím vytlačil na roh.Druhý poločas začal šancí hostujících Přepeř,když si ve 48.min na centrovaný míč Horáčka naskočil Fedorko a domácí gólman opět vyrazil na rohový kop.V 55.min domácí nepřesně rozehráli,míče se zmocnil Petřík,prostrčil míč do velkého vápna na Ježka,který si ho zpracoval na prsa a podél brankáře skóroval 0:2.V 65.min po jednom z mnoha domácích dlouhých autových vhazování se balón odrazil na velké vápno k domácímu Jeriemu,ale jeho prudká střela minula o vlásek Koudelkovu branku.V 77.min kopaly Přepeře přímý volný kop z hranice vápna.Při absenci obávaného exekutora Hrma si míč postavil Ježek a jeho prudká střela zatřásla tyčí domácí svatyně..O dvě minuty později si na prudký centr z pravé strany naběhl opět Ježek a jeho prudká střela z voleje těsně minula levý horní roh branky domácího Paidara.V 88.min se domácím málem podařilo snížit,když se po centru z levé strany dostal na malém vápně k míči domácí Andrš,ale tak dlouho si ho zpracovával až mu ho brankář Koudelka sebral.

P.S.:Věděli jsme,že nás na malinkatém hřišťátku čeká těžký zápas.Ale po celý zápas jsme diktovali tempo hry,byli jsme rychlejší,důraznější a i efektivnější a zaslouženě si vezeme tři body.(MK)

———————————————————————————————————

Ze soupeřových webových stránek:(MK:asi jsem byl na jiném fotbale )
Sk VTJ Rapid Liberec – FK Přepeře 0:2 (0:1)

ŽK: Kadlec, Soukeník

Sestava: Paidar, Horáček,Halama L., Kadlec (84. Košnar), Böhm, Stuchlík, Snášel, Slatinka (55. Andrš), Soukeník, Šikýř, Železný (46. Jerie)

V zamračeném nedělním odpoledni jsme na našem stadionu přivítali vedoucí tým soutěže z Přepeř. Soupeř prozatím proplouvá soutěží bez větších problémů, a tak jsme se chtěli pokusit o překvapení kola a nějaký ten bodík urvat. Počasí v týdnu nepřálo fotbalu, proto jsme museli utkání odehrát na umělce, protože hlavní travnatá plocha byla nezpůsobilá.

Od začátku utkání hosté drželi míč častěji na svých kopačkách, ale veškeré útočné akce končily v dostatečné vzdálenosti od domácí branky. V 15 min. se soupeř po rychlé křídelní akci dostal k centru, bohužel po nás si tento centr srazil hlavou do vlastní branky Horáček – 0:1. Náš tým vycházel z kvalitní obrany do rychlých protiútoků. Po jednom z nich se do zakončení dostal Šikýř který mohl skórovat, bohužel pro nás střela nebyla razantní a hostující brankář si s šancí lehce poradil. Za pár minut jsme zahrávali rohový kop. Po nacvičeném signálu se v brankové příležitosti opět objevil Šikýř. Ale ani tato situaci, kdy zakončoval z malého vápna nevedla k vyrovnávací brance. Soupeř si vypracoval první velkou šanci kolem 30 min. kdy po přenesení hry centroval Petřík, ale gólovku Ježka Paidar skvěle vychytal.

Druhý poločas začal s jednou změnou, kdy zraněného Železného nahradil Jerie. Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první. Soupeř držel míč a my se snažili o rychlé brejky. V 55 min. přišla druhá branka soupeře. Špatnou rozehrávku dokázal potrestat Ježek, který se za obranu dostal po přihrávce Petříka – 0:2. Naši hráči se ale nevzdali a stále bojovali. Do šance se dostal Jerie, ale jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče hostující branky. Další velkou příležitost jsme si vytvořili v 65 min. Centr Jerieho bohužel skončil nevyužit, protože Šikýř na zadní tyči na míč nedoskočil. Poslední velká šance přišla dvě minuty před koncem, kdy se po centru z levé strany dostal do šance Andrš, ale nepochopitelně si metr za malým vápnem zpracovával míč místo rychlého zakončení a hostující brankář vše vyřešil.

Soupeř prokázal svoji herní kvalitu a vyhrál díky se své efektivitě. Na velké šance to bylo 4:2 v náš prospěch, bohužel naše zakončovací nemohoucnost nás stála body. V tomto utkání jsme museli 3x vynuceně vystřídat pro zranění a to není moc dobrá zpráva před středeční dohrávkou v Rynolticích a sobotním utkání ve Stráži n. N.