Sestavy:Přepeře: Kumprecht – Tušer, Kupka, Feri, Kubáček – Horák (86.Trč), Martínek (88. Pěnička), Peškar, Císař – Žabokrtský, Tokan (65. Cimbál). Roztoky: Dlabola – Mečíř, Hornig, Mikolášek – Jar. Nýdrle (70. D. David), Kužel, Baytalon, O. David – Jak. Nýdrle, Tuláček (75. Fischer), Kupkár (43. Honců).
Branky: 59. Žabokrtský, 68. Martínek – 5. a 58. Jakub Nýdrle.
Rozhodčí: Huřťák – Šubrt, Mikule
ŽK: 2:2
Diváků: 150

Domácím k jistotě postupu stačila remíza a podle toho přizpůsobili taktiku. Jenže již v 5. minutě se hosté ujali vedení, když střelu Tuláčka tečoval Jak. Nýdrle. Domácí odpověděli v 11. minutě, kdy po narážečce Kubáčka s Císařem přišel nádherný centr Císaře na malé vápno, kde tísněný Žabokrtský těsně přestřelil. Stoprocentní šanci si Přepeře vytvořily v 16. minutě. Horák unikl po levé straně, nacentroval před branku, kde Císař z malého vápna překopl Dlabolovu branku. V 17. minutě unikl na druhé straně Tuláček, míč vykulil nabíhajícímu Baytalonovi, ale jeho střelu z blízka po zemi brankář Přepeř Kumprecht zlikvidoval. Ve 27. minutě po krásně kopnutém rohu se do vzduchu zavěsil domácí Martínek a hlavou vystřelil těsně nad branku hostujícího brankáře Dlaboly. Stále se hrál útočný fotbal z obou stran. Ve 40. minutě po závaru před brankou domácích střílel Kupkár těsně vedle.

Nástup do druhé půle se odehrál opět ve vysokém tempu. Hned ve 46. minutě přešel domácí levý obránce Kubáček přes tři protihráče,navedl si míč na svojí obávanou pravačku a z 25 metrů vystřelil a k překvapení hostujícího brankáře trefil břevno roztocké branky. V 50. minutě unikl po pravé straně Jak. Nýdrle, na jeho centr si naběhl Honců, ale jeho střelu z voleje brankář Přepeř chytil. V 58. minutě Tuláček prodloužil hlavou na Jak. Nýdrleho, ten se protáhl mezi dvěma obránci, sám proti gólmanovi se nemýlil, a hosté překvapivě vedli 0:2. O minutu později ale chybovali na půlce hřiště, přišel rychlý brejk domácích, Peškar přesně našel Žabokrtského, na jehož dobře umístěnou střelu ke vzdálenější tyči Dlabola nedosáhl – 1:2.

„Po tomto gólu jsme udělali dlouho připravovaný taktický tah, kdy jsme vystřídali mladého, nadějného a rychlonohého Tokana, který měl za úkol unavit obránce. Místo něho nastoupil Cimbál, který zaujal místo předstopera, Feri se posunul na středního záložníka a kanonýr Martínek na hrot útoku,“ prozradil klíčový moment trenér Přepeř Miroslav Kvapil. V 62. minutě se obávaný kanonýr Martínek dostal do první šance, udělal ve vápně dvě kličky a nebýt obětavého zákroku obránce Kužela, jenž vykopl míč směřující do prázdné branky, mohlo být vyrovnáno. V 68. minutě již udeřilo – akce Martínka jako přes kopírák – dvě kličky na hranici malého vápna, ale tentokrát již nikdo z obránců Roztok nestačil zakročit a domácí ostrostřelec uklidil míč k levé tyči 2:2.

Po této brance již domácí zjednodušili hru, pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Hosté vsadili vše na jednu kartu a posílali jeden vysoký balon za druhým do domácího vápna. V 85. minutě zahrál domácí stoper Kupka nechtěně rukou a hosté kopali přímý kop. Po centru a závaru před domácí brankou vytěsnil míč brankář Kumprecht s vypětím všech sil na roh. Velkou příležitost strhnout vítězství na svou stranu měli ještě hosté v 85. minutě. Na centr Horniga brankář Přepeř nedosáhl a útočníkům chyběl jen krok k dosažení branky. V samotném závěru brankář domácích Kumprecht zabránil jistému gólu po dorážce útočníka Roztok, ale remízové skóre už zůstalo a domácí Přepeře se mohli radovat z jistoty titulu.

„Hrál se bojovný, důrazný a na okresní úroveň nadprůměrný fotbal, poznamenal trenér Přepeř Miroslav Kvapil. @MK@