FK Přepeře – Velvary 2:1 (1:1)

Sestava Přepeř: Truksa-Krasnický,Marek Sedláček,Nesvadba,Tvaroha-Jarosz,Pavlata-V.Novotný,Hlůže(46.Ježek),Díl(89.Horáček)-Volf.
Branky:22.Díl,72.Pavlata – 34.Vopat
Rozhodčí:Šimeček – Nedvěd,Kyncl
ŽK: 2:2
Diváků:200

Přepeře chtěly odčinit minulé nepovedené domácí utkání a naplno bodovat.Již v 5.kopal roh Díl,míč si na zadní tyči našel Tvaroha,hostující brankář Měsíček jeho střelu chytil.V 8.min se po rychlé kombinační akci po pravé straně dostal k centru Jarosz,ale balón se před opuštěnou brankou na malém vápně zamotal Pavlatovi mezi nohy a Měsíček skokem šanci zlikvidoval.V 10.min Marek Sedláček vysunul na pravé křídlo Jarosze,ten odcentroval a Volfova střela z bezprostřední blízkosti minula hostující branku.Ve 22.min Hlůže našel na hranici vápna Pavlatu,ten již mohl vystřelit,ale nezištně přihrál doleva na Díla a ten levačkou do protipohybu brankáře zajistil Přepeřím vedení 1:0.Ve 29.min se středem probil velvarský kapitán Vopat až před Truksu,ten mu zmenšil střelecký úhel a střelu rukou vyrazil.Ve 31. min se po dlouhém autu Tvarohy dostal ke střele z deseti metrů Volf,ale brankář Měsíček jeho střelu vyrazil.Ve 34.min kopaly Přepeře roh,Měsíček chytil centr do rukavic a dlouhým výhozem založil rychlý protiútok na jehož konci předložil Dvořák míč Vopatovi a ten překonal Truksu 1:1.Ve 37.min se velvarští dostávali opět do šance,ale Truksa včasným vyběhnutím střelu vyrazil.Ve druhém poločase se dostal do první šance přepeřský Díl,ale jeho střela těsně minula Měsíčkovu branku.V 60.min Volf prodloužil na střídajícího Ježka,ten přetlačil Rubeše,obešel i brankáře,ale jeho střela do prázdné branky skončila na tyčce.V 70.min kopal Truksa od branky,Volf hlavou prodloužil na rozběhnutého Ježka,který udělal kličku brankáři,ale dobíhající obránce Ippolito míč skluzem vykopl na roh.Ten zahrával Díl,na jeho centr naběhl Tvaroha,brankář Měsíček jeho střelu robinzonádou vyrazil.V 72.min po rychlá kombinaci Tvarohy a Jarosze druhý jmenovaný zpětnou přihrávkou našel na penaltě nabíhajícího Pavlatu a ten levačkou uklidil míč do šibenice 2:1.Ve zbytku utkání se již žádná šance neurodila a tak Přepeře díky bojovnému výkonu zvítězily.

Jiří Zachariáš: „Chválím hráče za vůli po úspěchu a bojovný výkon. Utkání jsme začali velmi dobře, aktivně a hned v úvodu jsme měli několik vyložených brankových příležitostí, které bohužel neskončili brankou. I přesto jsme vstřelili rychlý gól Honzou Dílem po pěkné kombinační akci.35 minut soupeře k ničemu nepustíme a potom po našem zahrávaném rohu si necháme vstřelit zbytečnou branku z rychlého protiútoku. Soupeř se trošku nadechl a 2x nás podržel v brance Filip Truksa.Utkání jsme rozhodli po další krásné kombinaci Michalem Pavlatou, který zachoval klid v zakončení. Soupeř to potom otevřel a bohužel naši hráči nevyřešili další možnosti před brankou soupeře a utkání definitivně rozhodli v náš prospěch.Teď nás čekají ligová “BÉČKA”. Hned v neděli nás čeká derby s „B“ Slovanu Liberec. Je potřeba navázat na dnešní 1.poločas a dobře se na utkání připravit“.

„Mohlo se to otočit na obě strany, ale jsem zklamán. Výkon našeho týmu byl oproti zápasu s Bohemkou nijaký, mdlý, kluci prostě nechtěli žrát trávu. Domácí bojovali víc, body nutně potřebovali a podle toho se o ně také rvali,“ byl roztrpčený předseda Slovanu David Vedral.

http://www.nasepojizeri.cz/semilsko-aktualne/fotbaliste-preper-si-proti-velvarum-pripsali-druhou-vyhru-v-cfl/?aktualitaId=61346
https://www.turnovskovakci.cz/sport/prepere-zdolaly-velvary-a-prvni-bodik-pro-rovensko-video/
https://kladensky.denik.cz/fotbal-cfl-msfl/mdly-vykon-velvary-roli-favorita-nepotvrdily-20190914.html