FK Přepeře – FK Chlumec nad Cidlinou 1:3 (0:1)

Sestava:Hyka – V.Novotný,Venc,Nesvadba,Tvaroha-Jarosz(64.Ježek),Pavlata-P.Novotný(64.Krasnický),Volf,Díl-Synek.
Branky:81.Volf – 38:Havel,51.,71. Bastin
Rozhodčí:Vyhnanovský – Matějček,Kvítek
ŽK: 3:3
Diváků:200

Hosté začali zápas lépe.Již v první minutě po centru z levé strany vznikl před Hykovou brankou závar a Tvaroha vykopával míč z brankové čáry.I v dalších minutách byli chlumečtí aktivnější a více drželi míč.Přepeře se do šance dostaly v 7.minutě.Rohový kop díla dokázali hosté odvrátit na aut,ten hodil Tvaroha,Synek hlavou prodloužil a střelu Pavlaty k tyči z hranice penalty brankář Dunda vyrazil.V 16.min unikl po pravé straně Veselka,ale Hyka jeho samostatný nájezd zlikvidoval.Ve 38.min zahrávali hosté rohový kop.Hyka centrovaný míč promáchl a osamocený Havel na zadní tyči hlavou otevřel skóre 0:1.Ve 42.min se po rohu P.Novotného odrazil míč k Volfovi,ale střela z deseti metrů mu vůbec nesedla a šla vedle.Ve 44.min se po dalším rohovém kopu dostal k hlavičce přepeřský Venc,brankář Dunda jeho pokus chytil.V 50.min zahrávali hosté trestný kop z hranice vápna,Hyka střelu robinzonádou vyrazil.Následný vysoký centr na střed brány však Hyka vyboxoval jen do tyčky a dobíhající Bastin míč dorazil do sítě 0:2.V 58.min Díl prošel na hranici vápna,jeho tečovanou střelu dokázal hostující brankář nohou vyrazit a dorážející Volf byl v ofsajdu.V 71.min si na vysoký míč do vápna naběhl Bastin,odstavil si tělem Vence a prostřelil Hyku 0:3.V 74.min mohly Přepeře snížit. Synek prošel přes tři obránce a vystřelil.Jeho střela se ale odrazila od jedné tyče do druhé a brankáři do rukavic.V 81.min centr Krasnického prodloužil hlavou Ježek a Volf na zadní tyči hlavou snížil na 1:3.V 84.min centroval Volf,Pavlata vystřelil,ale obránce na brankové čáře míč vykopl.V 88.min vysunul V.Novotný Ježka,ten se ve vápně zbavil kličkou obránce,jeho střela však skončila pouze na tyčce chlumecké branky.

P.S. Zápas se nám vůbec nepovedl.Hosté byli rychlejší,důraznější,bojovnější.Paradoxně jsme při troše štěstí v závěru mohli zápas zremizovat,když jsme nastřelili několikrát tyčku..Ale výsledek je spravedlivý,hosté zaslouženě zvítězili.
Honza Kraus (trenér Chlumce)):Byli jsme zvědavi jak se kluci vyrovnají s únavou po středečním pohárovém utkání. Ale musím říci, že to zvládli skvěle. Naše výhra je naprosto zasloužená. Branek jsme mohli vstřelit ještě víc, ale řadu šancí jsme nedali. Domácí v závěru hodně zjednodušili hru, nakopávanými míči a standartkami nás dostali pod tlak, ale na víc než jednu branku nedosáhli. Před zápasem jsme řešili nepříjemnost v podobě zranění Kuby Jarkovského, kterého chytla záda, ale skvěle ho zastoupil Martin Kopáč. Děkuji celému kolektivu a věřím, že se dobře připravíme na příští neděli, kdy doma hostíme Duklu Praha.