Sestava:Hyka-V.Novotný,Marek Sedláček,Nesvadba,Tvaroha-Pavlata,Jarosz-Volf(73.Ježek),Michal Sedláček(46.P.Novotný),Díl(77.Vlach)-Synek.
Branky:32.Díl,57.Synek,90.Pavlata
Rozhodčí:Hanousek-Kříž,Novák
ŽK:5:1
Diváků:150

V úvodu zápasu jsme si vytvořili mírnou převahu,ale do první šance se dostali domácí.V 8.min po centru z pravé strany hlavičkoval domácí útočník pod břevno,Hyka vyrazil.V 16.min se na levé m křídle uvolnil přepeřský Díl,na jeho centr si naskočil Synek,hlavou však minul domácí branku.Další průběh poločasu ovlivnil vydatný déšť.Ve 25.min napřáhl za vápnem Jarosz,ale domácí brankář Šťastný jeho střelu zlikvidoval.Ve 32.min se na pravé straně dostal k balónu V.Novotný,navedl ho na střed a přesně prostrčil na nabíhajícího Díla.Ten míč zpracoval a podél vybíhajícího brankáře otevřel skóre 0:1.V úvodu druhé půle zlikvidoval Hyka střelu domácích z 25 metrů,kdy míč vyrazil robinzonádou na roh.V 54.min se u,olnil Pavlata,předložili míč na malé vápno,ale domácí bek těsně před Synkem odvrátil na roh.Ten zahrával střídající P.Novotný.Jeho centr našel přesně hlavu Tvarohy,domácí brankář reflexivně vyrazil.V 57.min unikl po levém křídle Díl,odcentroval a Synek na malém vápně zachoval chladnou hlavu,míč si zpracoval a pohodlně skóroval 0:2.V 60.min se po krásné uličce řítil P.Novotný na brankáře,ale domácí obránce Macek ho těsně před vápnem sestřelil,za což obdržel pouze žlutou kartu.V 62.min se po rychlé kombinaci na pravém křídle dostal k centru V. Novotný,Volf předskočil obránce a skóroval.Bohužel rozhodčí odmával ofsajd a už druhá branka nebyla uznána.V 81.min se na hranici vápna uvolnil Ježek,ale jeho prudká rána letěla nad.V 85.min P.Novotný našel na vápně volného Synka,jeho střela však také skončila nad břevnem domácí branky.V poslední minutě domácí zahrávali přímý kop,Přepeře míč odvrátili a rychlý protiútok P.Novotného zakončil z malého vápna neúnavný Pavlata 0:3.

Trenér Jiří Zachariáš:Věděli jsme ,že nás zde nečeká nic lehkého. Trutnov je houževnatý, důrazný a nepříjemný soupeř s dobře organizovanou hrou a velmi nebezpečnými standartními situacemi. Ve svém středu má zkušené hráče, hodně silově i technicky vybavené, což nám potvrdil hlavně 1.poločas. Jsme ještě v určitém období přípravy a dnes to bylo hlavně o trpělivosti a disciplíně.
Jsem rád ,že nás podržel v 1. poločase brankář Hyka právě při standartních situací domácích v první 20.minutovce utkání. Utkání v 1.poločasu ovlivnilo i počasí, ale jinak si myslím že obě mužstva podala velmi dobrý výkon.Trošku nám vázla o proti 1.poločasu se Slovanem Liberec lehkost a jednoduchost v přechodu do útočné fáze, zbrklost v předfinální a finální části do zakončení. Tým se teprve sehrává, ale věřím mu ,že do dalších utkání to bude lepší a kvalitnější. Něco jsme si řekli o poločasové přestávce v šatně .Ve 2.poločasu jsme zjednodušily hru a dostávali se do vyložených brankových příležitostí. Jestli byly 2.branky neuznány pro postavení mimo hru moc neřeším, bylo to po akcích, kterým se věnujeme v tréninku,spíše mě mrzí řešení situací v pokutovém území , kdy tomu chybí klid a kvalita, tam jsme měli vstřelit rozdílové branky. Zahrávat v utkání na hřišti soupeře 13.rohových kopů, 5. standartních situací kolem pokutového území a nic z toho nevytěžit je na zamyšlení a námět do tréninkových jednotek.. Máme stále na čem pracovat, dnes jsem viděl pozitiva, ale i hodně chyb. Jako trenéra mě na úvod těší výsledek, je to důležité pro mužstvo, ale čeká nás ještě hodně práce, ČFL se hraje v jiném tempu a intenzitě.